Administracja Linux

Administracja Linux

Administracja Linux to usługa skierowana do firm, które potrzebują stałej opieki nad swoim serwerem z systemem operacyjnym Linux i wszystkimi jego usługami. Zapewniamy opiekę nad serwerami między innymi w postaci monitoringu, konfiguracji, optymalizacji systemu i jego usług, tak aby ich praca była najkorzystniejsza i wydajna. Konfigurujemy serwery LINUX do wszelkich zastosowań sieciowych: serwery usług, zaawansowane routery z podziałem pasma, zapora sieciowa firewall i inne. Realizujemy wdrożenia serwerów linuksowych znajdujących się fizycznie w Państwa siedzibie, a także serwerów dedykowanych, kolokowanych lub wirtualnych. Formę współpracy i jej zakres ustalamy wspólnie dostosowując do Państwa potrzeb, tak aby w sposób optymalny móc zrealizować założone cele.

Usługi sieciowe

Dbamy o działanie i konfigurację między innymi takich usług jak:
– bazy danych: MySQL, PostgreSQL
– HTTP
– NTP
– DHCP
– DNS
– FTP
– SSH
– poczta elektroniczna (SMTP, POP3, IMAP)

Router Linux

Istnieje możliwość konfiguracji serwera Linux i przekształcenie go w zaawansowany router sieciowy, który swoją funkcjonalnością jest w stanie konkurować z rozwiązaniami komercyjnymi, a tym samym pozwala to na oszczędność wydatków w firmie.

Router oparty na systemie LINUX może pełnić między innymi takie funkcje jak:
– router brzegowy będący punktem styku z internetem z możliwością uruchomienia na nim protokołów BGP, OSFP, RIP.
– zaawansowana zapora sieciowa (firewall)
– translacja NAT z możliwością logowania ruchu NAT-owego
– logowanie ruchu i jego prezentacja graficzna w oparciu o narzędzia open source
– podział łącza dla usług lub klientów (QoS)

Wirtualizacja

Oferujemy Państwu usługi w zakresie wirtualizacji systemów operacyjnych (dystrybucje Linux, systemy z rodziny Windows) w oparciu o technologię KVM. Rozwiązanie to charakteryzuje się dużą wydajnością przy zachowaniu niskich kosztów wdrożenia. W trosce o bezpieczeństwo danych, usługi tego typu realizujemy z wykorzystaniem zewnętrznych macierzy dyskowych a w wersji ekonomicznej – macierzy opartych na rozwiązaniach programowych (mdadm, DRBD).

Przy mniejszych projektach proponujemy wirtualizację opartą na technologii VirtualBox – jest to rozwiązanie w pełni darmowe charakteryzujące się łatwym zarządzaniem i relatywnie wysoką wydajnością.